Спеціальний закон передбачає можливість отримання дозволу на тимчасове проживання на термін до 3 років, після 9 місяців з дня прибуття до Польщі. Чи необхідно для отримання такого дозволу виконати умови, визначені Законом про іноземців, тобто мати постійне джерело доходу, місце проживання, страховку, тощо?

Громадянину України, перебування якого на території Республіки Польща вважається або вважалося законним, надається посвідка на тимчасове проживання. Цей дозвіл надається за його бажанням одноразово на 3 роки, рахуючи з дня прийняття рішення.

Законом про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави визначено, що дозвіл на тимчасове проживання не видається у разі:

➔ якщо це вимагається з міркувань державної оборони чи безпеки, або для захисту громадської безпеки та порядку, або

➔ якщо дані громадянина України внесені до списку іноземців, перебування яких на території Республіки Польща є небажаним, або

➔ якщо громадянин України подає заяву через 18 місяців з дня легального в’їзду до Польщі

Це будуть єдині випадки, коли міграційна служба відмовить у видачі такого  дозволу.

Відповідно до Закону про допомогу громадянам України, відсутність медичного страхування, достатніх коштів для покриття витрат на проживання або місця проживання не враховуватиметься при видачі цього дозволу.

Підстава: ст.38 Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни.