Чи біженці, які якийсь час тому повернулися до України але хочуть знову приїхати до Польщі надалі будуть охоплені признаною раніше захистом?

Особи, які в’їхали до Польщі з території України в період з 24 лютого 2022 року у зв’язку з воєнними діями на території цієї країни, на них поширювався тимчасовий захист відповідно до Спецзакону та не подавали заяви про надання статусу біженця, можуть повторно в’їхати до Польщі з території України в будь-який час на підставі спецзакону, якщо він відповідає умовам, викладеним у ньому.

Виїзд громадянина України з території Польщі на термін більше ніж 1 місяць позбавляє його права, передбаченого у ст. 2 абз. 1 Спецзакону (тобто визнання легальним перебування в Польщі протягом 18 місяців починаючи з 24 лютого 2022 року).

Таким чином, це положення санкціонує лише відсутність тривалістю понад 1 місяць, позбавляючи права проживання. Водночас, саме положення ст. 2 абз. 1 не передбачає «одноразового використання» цього права.

У випадку, якщо громадянин України в сукупності відповідає таким вимогам:

  • легально прибув на територію Польщі в період з 24 лютого 2022 року до дати, зазначеної в положеннях, виданих на підставі ст. 2 абз. 4
  • заявляє про намір залишитися на території Польщі

його перебування на цій території вважається законним протягом 18 місяців рахуючи з 24 лютого 2022 року.

З такої конструкції положення неможливо зробити висновок, що втрата права виникаючого зі ст. 2 абз. 1 має призвести до неможливості отримати його в майбутньому за умови повторного виконання вищезазначених умов. – повідомляє заступник держсекретаря в Міністерстві Внутрішніх Справ та Адміністрації Бартош Гродецькі.

Вищезазначене означає, що громадянин України може знову втекти з території України до Польщі та знову отримати тимчасовий захист у Польщі.

W związku ze zmianami specustawy podpisanymi dnia 25.01.2023 jesteśmy w trakcie AKTUALIZOWANIA treści portalu. Niektóre treści mogą być nieaktualne.

У зв’язку зі змінами до спецзакону про біженців з України, підписаного 25.01.2023 ми перебуваємо в процесі ОНОВЛЕННЯ контенту нашого порталу, тому на даний момент. деяка інформація може бути неактуальною.

Due to the amendments to the special act signed on 25.01.2023 we are in the process of UPDATING the content of the portal. Some content may be out of date.