Чи зможе особа, яка перебувала поза межами України на початку війни працювати без додаткових дозволів?

Люди, які в’їжджають до Польщі на підставі безвізу, перебувають у Польщі на законних підставах, а оскільки вони перебувають у Польщі на законних підставах, вони мають право працювати.

Особи, що в’їжджають до Польщі підставі безвізового режиму, перебувають у Польщі легально, а оскільки вони перебувають у Польщі легально, то мають право працювати. Легальна робота є за умови повідомлення повітового центра зайнятості відповідно до місцезнаходження головного офісу або за місцем проживання суб`єкта, який доручає роботу, протягом 14 днів з дня розпочаття роботи громадянином України. Про таке повідомлення повідомляється через електронну систему – praca.gov.pl.

Усі громадяни України, що легально перебувають у Польщі, отримали право працювати без дозволу згідно зі ст.22.1 Спецзакону, незалежно від того, звідки вони прибули.

Працевлаштування громадян України в порядку, визначеному Спецзаконом (повідомлення), не звільняє роботодавця від стандартних і загальноприйнятих правил працевлаштування, зокрема щодо тривалості робочого часу або розміру мінімальної оплати праці, яка на даний момент становить 3010 злотих.