Чи можуть люди, які приїхали до Польщі після 24 лютого та отримали PESEL UKR, подорожувати до країн ЄС та повернутися до Польщі, якщо у них закінчився  термін безвізу?

Основне правило полягає в тому, що після в’їзду в країну Шенгену ви можете переїхати без прикордонного контролю в інші країни Шенгену протягом 90 днів протягом 180 днів. Зверніть увагу, що при розрахунку тривалості перебування на території Шенгенської зони не враховуються періоди перебування, дозволені за посвідкою на проживання або довгостроковою візою.

Після використання безвізового перебування в Шенгенській зоні, якщо ви хочете поїхати в іншу країну ЄС, ви повинні відповідати умовам в’їзду, встановленим владою цієї країни. Для цього найкраще узгодити плановану поїздку з консульським представництвом.

Слід також пам’ятати, що виїзд громадянина України з території Республіки Польща на строк понад 1 місяць позбавляє його права, зазначеного у ст. 2 абз. 1 (тобто поїздка більш як на 1 місяць означає, що перебування на цій території за спеціальним законом перестає вважатися законним протягом 18 місяців з 24 лютого 2022 року).

Законодавство:Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen) (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 77, str. 1 z późn. zm.); ustawa z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. poz. 583 z późn. zm.).