Чи отримання в Польщі допомоги 300 плюс і 500 плюс унеможливлює отримання допомоги  і виплат в іншій країні ЄС? Чи потрібно під час виїзду повідомити про цей факт?

Громадянин України, перебування якого в Польщі є законним на підставі «Спеціального закону», має право на виплати на дитину (500+) та допомогу «Добрий старт» (300+), якщо він проживає в Польщі з дітьми.

Однак, якщо громадянин України виїжджає з Польщі більше ніж на один місяць, він втрачає легальне перебування в Польщі, надане відповідно до «Спеціального закону». Таким чином, він більше не має права на виплати та можливості які виникають зі «Спеціального закону», у тому числі виплати 500+ та 300+.

Якщо виплати допомоги продовжуються, незважаючи на те, що громадянин України втратив право на них, Управління Соціального Страхування (ZUS) може вимагати їх відшкодування разом із передбаченими законом відсотками за затримку. Щоб цього уникнути, протягом 7 днів повідомте Управління Соціального Страхування (ZUS)  про те, що громадянин України виїхав з Польщі більше ніж на місяць, а отже втратив право на допомогу 500+ та 300+ .

Громадянин України, який проживає в Польщі на підставі «Спеціального закону», вважається особою, яка користується тимчасовим захистом. Як правило, громадяни України мають право вибрати країну, в якій вони хочуть скористатися тимчасовим захистом. Однак слід пам’ятати, що правами, які випливають із тимчасового захисту, можна користуватися лише в одній країні ЄС. Таким чином, громадянин України, який скористався тимчасовим захистом у Польщі, а потім втратив це право у зв’язку з виїздом з Польщі більше ніж на місяць, повинен мати можливість скористатися тимчасовим захистом в іншій країні ЄС. Однак правове становище цих осіб значною мірою залежатиме від законодавства та практики країни, в якій вони вирішили проживати. Тому перед виїздом з Польщі варто проконсультуватися з органами влади країни призначення (наприклад, через посольство) або місцевими юристами, щоб визначити, чи є можливість за вищезазначеними обставинами отримати тимчасовий захист в іншій країні ЄС, та які для цього потрібно виконати умови.

Тому перед виїздом з Польщі варто проконсультуватися з органами влади країни призначення (наприклад, через посольство) або місцевими юристами, щоб визначити, чи громадянин України, за вищевказаних обставин, може розраховувати на тимчасовий захист в іншій країні ЄС, а також на яких умовах це буде відбуватися.

Законодавство (22.04.2022):

1.„Specustawa”, czyli ustawa z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, art. 2 ust. 6, art. 11 ust. 2 i art. 26.

2.Ustawa z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, art. 20 i art. 25. 

3.Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2021 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu “Dobry start”, §25 i §29.

4.Decyzja wykonawcza Rady (UE) 2022/382 z dnia 4 marca 2022 r. stwierdzająca istnienie masowego napływu wysiedleńców z Ukrainy w rozumieniu art. 5 dyrektywy 2001/55/WE i skutkująca wprowadzeniem tymczasowej ochrony, motyw 15 i 16.