Чи отримаю я медичну допомогу після приїзду до Польщі?

Щоб відповісти на це запитання, необхідно визначити, чи на дану особу поширюється Закон про допомогу громадянам України або тимчасовий захист. Для цього дивіться пункти 1 і 13 нашого посібника «Закон про допомогу громадянам України»:

https://ukraina.interwencjaprawna.pl/%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%be%d0%bd-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d0%b4%d0%be%d0%bf%d0%be%d0%bc%d0%be%d0%b3%d1%83-%d0%b3%d1%80%d0%be%d0%bc%d0%b0%d0%b4%d1%8f%d0%bd%d0%b0%d0%bc-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd/

Якщо Ви є громадянином України, на якого поширюється дія Закону про допомогу, Ви маєте право на медичне обслуговування на тих самих умовах, що й громадяни Польщі.

Якщо на Вас не поширюється дія цього закону, але Ви підлягаєте тимчасовій охороні, тоді Ви також маєте право на медичну допомогу, але в більш обмеженому обсязі. Відповідальність за її забезпечення несе керівник Управління у справах іноземців.

Якщо на Вас не поширюється жодна із вищезазначених форм регулювання, наприклад, Ви є громадянином третьої країни, а в Україні у Вас була лише посвідка про тимчасове перебування, в такому випадку Ви не маєте права на безплатне медичне обслуговування в Польщі.

У разі надзвичайної ситуації Ви можете відразу після прибуття отримати базову медичну допомогу в інформаційному пункті для біженців.