Як підтвердити дату в’їзду до Польщі?

Відповідно до статті 12 Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) 2016/399 від 9 березня 2016 р. про Кодекс Союзу щодо правил, які регулюють рух осіб через кордони (Шенгенський кодекс про кордони), у випадку відсутності відмітки про в’їзд/виїзд у паспорті, компетентні національні органи можуть припустити, що власник паспорта не виконує або більше не виконує умов щодо тривалості перебування в даній державі-члені.

Це припущення може бути спростоване у випадку надання достовірних доказів того, що особа виконує умови щодо тривалості короткострокового перебування.

Країни Шенгенської зони, у разі перевірки легальності перебування громадянина України, наприклад, при виїзді з території зони Шенген, зобов’язані брати до уваги докази, надані громадянином, крім відмітки про в’їзд у паспорті, які підтвердять дату в’їзду до Шенгенської зони.

Це можуть бути, наприклад, проїзні документи.

Органи інших країн Шенгенської зони також зобов’язані подати офіційний запит з цього приводу до Головного управління прикордонної служби Польщі, який повинен підтвердити дату в’їзду громадянина України до Польщі.

Відповідно до інформації Прикордонної служби, зараз дата в’їзду громадянина України до Польщі підтверджується лише під час процедури присвоєння номера PESEL в управлінні Ґміні.